Informacja
Zamówienie poprawnie złożono

Szczegóły towaru

Rodzaj dostawy
Rodzaj płatności
Suma
Firma
Imię
Nazwisko
Ulica
Nr budynku
Nr lokalu
Kod pocztowy
Miejscowość
Telefon
Komentarz do zamówienia
Potwierdzenie zamówienia wymaga podania adresu e-mail
Email
Powtórz e-mail
Proszę wprowadzić dane do faktury VAT
Nazwa
NIP
Ulica
Nr budynku
Nr lokalu
Kod pocztowy
Miejscowość
Kategorie
WYSZUKAJ PO PRODUCENCIE
2018-09-24

Zwift - poradnik

Zwift - poradnik

Kalendarzowe lato już się skończyło, na horyzoncie pojawia się jesień i zimowa aura. Wielu rowerzystów dołącza do pedałującego peletonu na Zwift, gdzie wirtualną zabawę można połączyć z realnym treningiem i przygotowaniem formy do kolejnego rowerowego sezonu. Przedstawiamy nasze wskazówki dla nowych użytkowników Zwift. Zanim przejdziemy do wskazówek, w kilku zdaniach wyjaśnimy czym jest aplikacja Zwift.

 

Zwift

Co to jest ZWIFT?
Zwift to internetowa aplikacja o charakterze treningowym dla kolarzy, triathlonistów, a także biegaczy. Możesz jeździć samemu lub dołączyć do innych w organizowanych eventach. W każdym momencie na Zwift są tysiące kolarzy z całego świata w jednej z lokalizacji (Londyn, Richmond, Watopia oraz Innsbruck). Harmonogram lokalizacji dostępny na stronie Zwift jak i w samej aplikacji.

Harmonogram ZWIFT

Jak to działa?
Zwift pobiera informację z roweru i/lub trenażera za pomocą ANT+ lub Bluetooth, aby odwzorować  na ekranie wysiłek jaki wkładamy w jazdę. Twój wzrost, waga, tętno, dane mocy są przekazywane za pomocą algorytmu, aby dokładnie obliczyć prędkość jaką poruszamy się w wirtualnym treningu Zwift.

Co jest potrzebne?
Do rozpoczęcia korzystania z aplikacji Zwif jako kolarz, potrzebne są cztery rzeczy.
1. Rower
2. Trenażer (kompatybilny z Zwift, lista dostępna na stronie Zwift)
3. Komputer
4. Odbiornik ANT+/BT (np. Tacx T2028 USB)

Ułatwienia w treningu
Jest to zależne od osobistych preferencji użytkownika, ale pomyśl o tym, czego będziesz potrzebował podczas jazdy, tak jak podczas jazdy na drodze. Jakie rzeczy ułatwią Ci trening? Ręcznik, napój, wentylator, telefon z aplikacją.

Połączenie z Strava
Połączenie konta Zwift z Strava umożliwi Ci automatyczne zapisywanie treningów z Zwift w koncie Strava. To świetny sposób na śledzenie swoich treningów.

Zwift

Mobilna aplikacja Zwift
Pobierz za darmo aplikację Zwift na telefon lub tablet. Logując się jednocześnie na komputerze i telefonie będziesz miał ułatwioną możliwość zmiany kierunku jazdy, wysyłania wiadomości tekstowych do innych zawodników czy wyszukiwania eventów.

Zwift

Rozgrzewka
Zanim dołączysz to eventu czy wyścigu przeznacz 10 minut na jazdę dowolną, aby rozgrzać się i przygotować mięśnie do wysiłku. Przed samym wejście na rower lekki stretching nie zaszkodzi.

Jazda w grupie
Podobnie ja w prawdziwym świecie, jazda w grupie jest ciekawsza i mniej monotonna. Rozmowy i polecenia w grupie odbywają się za pomocą wiadomości tekstowych (aplikacja mobilna ułatwia sprawę). 

Zwift

PowerUps
PowerUp daje natychmiastowy i bardzo krótki „boost”.  W początkowych latach Zwift użycie bonusów podczas wyścigów było zakazane przez większość organizatorów wyścigów, ale z czasem kolarze zaczęli wykorzystywać powerupy jako wirtualny substytuty tj. wiatry i inne zmienne wspólne dla jazdy na świeżym powietrzu. Naprawdę dodają niezbędny element losowości i strategii do wyścigów Zwift. Zwift

Lightweight – redukuje wagę rowerzysty o 15 funtów (6,80 kg) na 15 sekund. Wykorzystaj to w czasie wspinaczki, gdzie waga ma znaczenie.
Draft Boost – zwiększa efekt draftingu o 50% przez 30 sekund. Używaj przy większych prędkościach, gdy już draftujesz innego zawodnika, ponieważ ten bonus pomaga tylko podczas draftingu.
Aero Boost – redukuje twój CDA o 25% przez 30 sekund.

Powyższe bonusy wydawane są losowo i mogą być aktywowane przez naciśnięcie spacji na klawiaturze lub w aplikacji mobilnej.

Dopingowi mówimy NIE!
W społeczności jeżdżącej w Zwift użytkownicy muszą być szczerzy i postępować właściwie. W sekcji ustawień upewnij się, że twoja waga i wysokość są poprawne, leży to w interesie fair play.

Plan treningowy
Pobranie planu treningowego, aby skupić się na konkretnym celu, nie mogło być łatwiejsze niż jest w Zwift. Wybierze z szerokiej gamy treningów i planów, aby dopasować jazdę do Twoich potrzeb treningowych. Plan treningowy zdecydowanie „odsuwa” Zwift od zabawy w kierunku odpowiedniego narzędzia treningowego.

Zwift

Ochrona
Nawet przy solidnym wentylatorze i wentylacji pomieszczenia, nadal możesz się dość mocno spocić na trenażerze. Dodatkowo ciągły ruch powoduje suwanie się trenażera, aby uchronić swoją podłogę od uszkodzeń i zapewnić stabilność użyj maty treningowej, która również wygłuszy hałas trenażera.

POLEĆ NASZ SKLEP