Ergotec
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Ergotec

ilość produktów: 167


Marka istniejąca od 2009 roku, należy do długoletniej firmy Humpert z Wickede w Niemczech i koncentruje się na ergonomicznych komponentach rowerowych od kierownicy po pedały. Aby zapewnić rowerzystom maksymalny komfort i zapobiec bólom pleców lub szyi, ergotec stale wprowadza innowacje, dzięki którym kierownica, wspornik lub sztyca są szczególnie wygodne w użyciu. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo komponentów, ergotech wyróżnia się także własnymi pomysłami: wszystkie części rowerowe muszą przejść wymagające, długoterminowe testy i przypisać im poziom bezpieczeństwa zgodnie ze skalą bezpieczeństwa ergotec.

W jaki sposób przyznawany jest SAFETY LEVEL firmy ergotec?

Wszystkie kierownice i mostki poddawane są trudnym, długoterminowym testom indywidualnie i w połączeniu. To samo dotyczy sztyc siodłowych. Testy te przeprowadzane są zgodnie z europejskimi standardami testowymi lub nawet wyższymi wymaganiami. Żaden inny europejski producent kierownic rowerowych nie ma tak dużego centrum testowego jak ergotec.

Dlaczego ergotec SAFETY LEVEL rozróżnia różne typy rowerów?

Rower górski poddawany jest znacznie większym obciążeniom niż rower miejski, rower elektryczny jest znacznie cięższy od roweru trekkingowego. Istniejące wymagania w zakresie bezpieczeństwa są odpowiednio różne. Znajduje to również odzwierciedlenie w standardowych wymaganiach określonych dla każdego typu roweru.

Dlaczego ergotec SAFETY LEVEL rozróżnia mostki i sztycę?

Cała poruszana masa wywiera nacisk na układ kierowniczy (rower, osoba, bagaż). Dlatego POZIOM BEZPIECZEŃSTWA musi uwzględniać cały ciężar. W przypadku sztycy obciążany jest wyłącznie ciężar rowerzysty (+plecaka), dlatego dla sztycy wyliczany jest inny POZIOM BEZPIECZEŃSTWA.

Dlaczego ergotec SAFETY LEVEL pyta o wagę rowerzysty?

Im większa waga, tym większe siły działające na rower. Największą wagą jest masa ciała (w porównaniu z rowerem i bagażem). Dlatego bezpieczeństwo roweru jest zawsze kwestią indywidualną i bardzo osobistą odpowiedzialnością.
pixel